Zarabiaj razem z deweloperem! - Skuteczna współpraca pośrednika z deweloperem

Brak zaplanowanych terminów szkoleń. Poinformuj nas o swoim zainteresowaniu!

Twoje dane

Miasto

 


Omówienie typowych błędów i wskazanie wzorców „zdrowej” (prawdziwie partnerskiej) współpracy pomiędzy Pośrednikiem a Deweloperem. 

 Czy wiesz:

 • Dlaczego Pośrednicy w Polsce w zdecydowanej większości „nie potrafią” skutecznie obsługiwać Deweloperów?
 • Dlaczego Deweloperzy na ogół nie chcą współpracować z Pośrednikami i mają o Pośrednikach złe zdanie?
 • Jak stać się strategicznym partnerem dla Dewelopera i skutecznie sprzedawać oferty rynku pierwotnego?
 • Ile Deweloper jest gotów zapłacić za efektywną sprzedaż jego inwestycji? Ile Pośrednik może zarobić na obsłudze rynku pierwotnego?
 • Czy Deweloperzy są gotowi powierzyć nam sprzedaż swoich inwestycji na zasadach wyłączności??? [Odpowiedź: Oczywiście, że tak!!!] 

 

Korzyści ze szkolenia:

 •   Na szkoleniu przeanalizowane zostaną najbardziej typowe błędy popełniane przez Pośredników podczas współpracy z Deweloperami, zidentyfikowane będą najczęstsze obawy Pośredników oraz uprzedzenia Deweloperów.
 • Uczestnicy szkolenia dowiedzą się jak obalić „mity” narosłe wokół nieudanych relacji Deweloper-Pośrednik, a przede wszystkich jak wskazać autentyczne korzyści dla Dewelopera wynikające ze współpracy z Pośrednikiem.
 • Wskazane zostaną konkretne elementy warunkujące skuteczną sprzedaż ofert na rynku pierwotnym oraz kategoryczne podstawy udanej współpracy z Deweloperami.
 • Przedstawione zostaną rodzime przykłady obsługi Deweloperów przez Pośredników na zasadach wyłączności, których celem jest zarówno atrakcyjny dochód, jak i zbudowanie trwałych relacji z Deweloperami: Pośrednik staje się partnerem strategicznym dla Dewelopera, to znaczy Pośrednik doradza na etapie zakupu działki, wyboru projektu, struktury budowanych mieszkań czy domów, współtworzy politykę cenową, aż w końcu całkowicie odpowiada za marketing nieruchomości i sukces sprzedażowy inwestycji!   

 

Zdecydowana większość Deweloperów jest negatywnie nastawiona do współpracy z Pośrednikami w obrocie nieruchomościami, co wynika z ich złych doświadczeń i niewłaściwej obsługi ze strony Pośredników. Jednocześnie Pośrednicy w większości „nie potrafią”, „boją się” lub po prostu nie mają pomysłu na sprzedaż ofert rynku pierwotnego i „ułożenie” sobie partnerskich relacji z Deweloperami. W efekcie większość domów i mieszkań na rynku pierwotnym w Polsce jest sprzedawana bezpośrednio przez Deweloperów, a potencjał tego rynku jest prawie zupełnie niewykorzystywany przez Pośredników. Tymczasem skuteczna sprzedaż ofert na rynku pierwotnym przez Pośredników stwarza nie tylko możliwość osiągania dodatkowych, a nawet nadzwyczajnych dochodów przez Pośredników, ale pozwala na nawiązanie trwałych, prawdziwie partnerskich relacji z Deweloperami i wypracowanie znanego w rozwiniętych gospodarkach modelu współpracy: Deweloper buduje a Pośrednik sprzedaje!


Odbiorcy szkolenia:

Szkolenie jest skierowane dla Pośredników, którzy szukają sposobów na rozwój swojej działalności w kierunku rynku pierwotnego. Także dla tych Pośredników, którzy posiadają złe doświadczenia w relacjach z Deweloperami lub pozostają sceptyczni w tej kwestii. Adresatami szkolenia są także Deweloperzy (właściciele i osoby odpowiedzialne za sprzedaż), w szczególności tzw. średni i mali Deweloperzy, którzy poszukują dodatkowych sposobów skutecznej sprzedaży swoich inwestycji.

 

Program szkolenia realizuje 8 godzin edukacyjnych wg § 6 ust. 1 rozporządzenia z dnia 17 kwietnia 2008 r. w sprawie doskonalenia zawodowego przez rzeczoznawców majątkowych, pośredników w obrocie nieruchomościami oraz zarządców nieruchomości (Dz. U. Nr 80, poz. 475).

Szkolenie zarejestrowane jest na liście Ministerstwa Transportu Budownictwa i Gospodarki Morskiej pod numerem 6561.

 

Cena szkolenia: 

Koszt uczestnictwa: 320 zł/osoba (dla członków SPWN 20% rabat)

Cena zawiera:

 - materiały szkoleniowe

 - 3 przerwy kawowe

- Warsztaty praktyczne i konsultacje z trenerem

Moduł I - Dlaczego większość ofert rynku pierwotnego nie jest obsługiwana przez Pośredników?

 1. Typowe błędy popełniane przez Pośredników podczas współpracy z Deweloperami, czyli dlaczego Pośrednicy w Polsce w zdecydowanej większości „nie potrafią” skutecznie obsługiwać Deweloperów. Obawy Pośredników przed współpracą z Deweloperami. Brak pomysłu na skuteczną sprzedaż ofert rynku pierwotnego.
 2. Typowe uprzedzenia Deweloperów, czyli dlaczego Deweloperzy na ogół nie chcą współpracować z Pośrednikami i mają o Pośrednikach złe zdanie? Złe doświadczenia Deweloperów.
 3. Rynek Pierwotny – czy to naprawdę 2 odległe od siebie światy (świat Deweloperów i świat Pośredników) czy zwykły brak zrozumienia wzajemnych potrzeb i niewłaściwa komunikacja

Moduł II - Właściwe wzorce relacji pomiędzy Deweloperem a Pośrednikiem

 1. Kategoryczne podstawy udanej współpracy pomiędzy Pośrednikiem a Deweloperem.
 2. Zrozumienie wzajemnych korzyści ze współpracy pomiędzy Pośrednikiem a Deweloperem, ze szczególnym uwzględnieniem autentycznej wartości dodanej dla Dewelopera. Jak rozmawiać z Deweloperem?
 3. Identyfikacja zagrożeń prawdziwie partnerskich relacji i ich neutralizacja.
 4. Narzędzia marketingowe i czynności sprzedażowe warunkujące skuteczną sprzedaż ofert rynku pierwotnego.

Moduł III – Praktyczne modele współpracy Dewelopera z Pośrednikiem

 1. Umowa pośrednictwa. Umowa otwarta czy tylko na wyłączność?
 2. Wsparcie Działu Sprzedaży Dewelopera czy likwidacja Działu Sprzedaży – ustalenie zakresu współpracy.
 3. Dobór narzędzi marketingowych i ich finansowanie?
 4. Czas trwania współpracy (umowy pośrednictwa).
 5. Wynagrodzenie Pośrednika. Jaki jest budżet Dewelopera na wydatki z tytułu: „Sprzedaż i Marketing”?

Moduł IV – Umowa pośrednictwa na wyłączność z Deweloperem – czy to możliwe?

 1. Podstawowe zasady współpracy pomiędzy Deweloperem a Pośrednikiem na zasadach wyłączności. Konieczne elementy trwałych i zdrowych relacji.
 2. Pełne spektrum narzędzi marketingowych.
 3. Omówienie praktycznych przykładów z rynku pierwotnego

Moduł V – Pośrednik strategicznym partnerem Dewelopera

 1. Wzorcowy model współpracy pomiędzy Deweloperem a Pośrednikiem – najistotniejsze elementy, największe obopólne korzyści.
 2. Fundamentalne znaczenie dla Pośrednika: bezpieczeństwo finansowe, podstawa rozwoju strategicznego, budowanie wizerunku firmy, rekomendacje.
 3. Wskazanie przykładów zbudowania i rozwoju strategicznego partnerstwa pomiędzy Pośrednikiem a Deweloperem w Polsce.

 

Filip Wierzchowski – licencjonowany Pośrednik w obrocie nieruchomościami (Licencja nr 2995), właściciel biura pośrednictwa w obrocie nieruchomościami od 2000 r. Od kilkunastu lat aktywnie wykonuje czynności pośrednictwa, rekrutuje i szkoli agentów nieruchomości. W ostatnich latach specjalizuje się obsłudze rynku pierwotnego. Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Warnie (Bułgaria). Absolwent Studiów Podyplomowych w Collegium Varsoviense w zakresie Audytingu i Certyfikacji Energetycznej. Ukończony kurs i praktyka zawodowa dla Zarządców Nieruchomości, praktyczne doświadczenie w zarządzaniu i administrowaniu nieruchomościami. Licencjonowany syndyk masy upadłości (Licencja nr 468).